Бразилецът Каземиро бе изненадващият герой на Реал Мадрид в първия осминафинален мач от Шампионската лига срещу Наполи. Дефанзивният полузащитник вкара невероятен гол за победата с 3:1, с което направи реваншът в Неапол малко по-спокоен за тима си.

Мачът започна по плана на Наполи - с ранен гол на Лоренцо Инсинье още в 8-та минута. Карим Бензема обаче изравни още до почивката, а в началото на втората част Тони Кроос и Каземиро направиха разликата сериозна.

Социалните мрежи пуснаха снимки как Диего Марадона надъхва момчетата на Маурицио Сари в съблекалнята преди мача и италианците вкараха още в 8-та минута. След два пропуска на Карим Бензема Марек Хамшик пусна фин пас към Лоренцо Инсинье, който видя, че Кейлор Навас е извън вратата си и много технично прати топката покрай него, а оттам и в мрежата.

Последва сериозен натиск на домакините, но Роналдо и Бензема пропуснаха да отбележат. Французинът все пак счупи каръка в 18-та минута, засичайки с глава страхотно центриране на Дани Карвахал отдясно. Така Бензема прекрати серията си от 6 мача без гол. Тимът на Зинедин Зидан се опита да довърши италианците още до края на полувремето, но Пепе Рейна и защитниците пред него се справиха.

Втората част започна с вихрушка пред вратата на Наполи. В 49-та минута Кристиано Роналдо проби по дясното крило и пусна към границата на наказателното поле. Там Тони Кроос стреля много технично с фалцов удар и не остави никакви шансове на Рейна, който дори не помръдна. Това бе първият гол на Кроос за Реал в Шампионската лига. Роналдо пък регистрира 5-та си асистенция в турнира този сезон, като само Неймар (7) има повече.

Това обаче не бе всичко, защото в 54-та минута Каземиро направи 3:1 с истински шедьовър. Бразилецът дебнеше на границата на наказателното поле и посрещна с мощно воле избита от защитниците на Наполи топка. “Падащият лист” отново не остави никакви шансове на Пепе Рейна, а Реал започна да трупа солидна преднина. Това бе втори гол на Каземиро в Шампионската лига, като и двата са с удари извън наказателното поле.

Наполи опита да запази шансовете си за реванша и в 68-та минута голмайсторът на тима Дрис Мертенс получи прекрасна възможност. Останал сам на точката на дузпата обаче белгиецът стреля над гредата. В 70-та минута Мертенс бе изведен от Инсинье сам срещу Навас, но стражът на домакините скъси ъгъла и успя да избие. В 82-та минута пък гол на Хосе Кайехон беше отменен заради засада.

В крайна сметка резултатът се запази и Реал взе ценен аванс преди реванша на “Сао Паоло” на 7 март.

Реал Мадрид - Наполи 3:1

0:1 Лоренцо Инсинье 8’

1:1 Карим Бензема 18’

2:1 Тони Кроос 49’

3:1 Каземиро 53’

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Варан, Рамос (71 - Пепе), Марсело, Модрич, Каземиро, Кроос, Хамес (76 - Васкес), Роналдо, Бензема (82 - Мората)

Наполи: Рейна, Хисай, Албио, Кулибали, Гулам, Зиелински (75 - Алан), Диавара, Хамшик (84 - Милик), Кайохон, Инсинье, Мертенс

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ejKjdmPbwGs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>