Президентът на Виляреал Фернандо Роиг остана бесен след загубата с 2:3 от Реал Мадрид в среща от 24-ия кръг на Примера дивисион.

След мача той обвини съдийската бригада, начело с Хесус Хил, че са привърженици на "белия балет". "Той и помощниците му си тръгнаха от стадиона със сакове на Реал. За мен това е много несправедливо. Нямаше никаква дузпа, всички видяха. Не може да се говори за обрат след подобно отсъждане", заяви босът на "жълтата подводница".

Реал стигна до успеха на "Ел Мадригал", въпреки че изоставаше с 0:2. В 74-ата минута гостите получиха скандална дузпа за игра с ръка на Бруно Сориано, а в 90-ата минута съдиите подминаха наказателен удар за Виляреал.

Защитникът на Барселона Жерард Пике също обвини Реал в съдийска подкрепа, което допълнително разпали напрежението в Ла Лига.