Кристиано Роналдо е имал нужда от цели 28 удара преди да вкара първия си гол за сезона в Примера дивисион, изчисли вестник „Марка“.

Португалецът донесе трудния успех над Хетафе с 2:1 през уикенда и най-после се отпуши в шампионата. Това се случи при четвъртото му участие в Лигата, тъй като пропусна първите няколко срещи поради наказание.

Все пак сушата му е доста странна, при положение, че в Шампионската лига вкара по два гола в мачовете срещу Апоел и Борусия Дортмунд.

В крайна сметка обаче след 355 минути той успя да реализира в шампионата и феновете се надяват, че това ще бъде само началото на поредната голова серия на португалеца.

В края на миналия сезон той се разписа 6 пъти в последните 4 мача от първенството, след като преди това не бе вкарвал в 4 поредни срещи, което бе и най-дългата му пауза без попадение в Примера.

Хетафе пък се оказва един от любимите му противници, тъй като в 13 мача срещу този съперник е реализирал цели 21 попадения.