Реал Мадрид спечели нова победа през тази седмица и то повече от убедително, след като размаза Севиля с 5:0 у дома.

Преди сблъсъка Кристиано Роналдо показа спечелената си пета Златна топка и след това в чест на португалеца, столичани сразиха съперника, като вкараха всичките голове до почивката.

Въпреки липсата на основни играчи и сериозните промени, най-вече в защитата, столичани не оставиха шансове на Севиля и подобриха актива си до 31 точки. Гостите останаха с 28.

Начо откри още в 3-ата минута, за да успокои „Бернабеу”, след което в 23-ата и 31-ата минута от дузпа Роналдо добави още два гола. Така Суперзвездата вече има 4 в първенството за сезота, което така или иначе е доста далеч от стандарта му.

Тони Кроос и младока Ашраф Хакими оформиха разгрома още до почивката, а вратарят Кейлор Навас нямаше почти никаква работа, което доказа много слабия мач на Севиля.

Реал Мадрид: Навас, Марсело, Начо, Вайехо, Ашраф, Кроос (63 Йоренте), Модрич (71 Себайос), Васкес, Асенсио, Роналдо (76 Иско), Бензема
Севиля: Рико, Кяер, Меркадо, Карол, Ленгле, Навас, Банега (81 Крьон-Дели), Васкес (71 Гайс), Писаро, Нолито (57 Сарабиа), Муриел