Рома удари с 1:0 Каляри на "Олимпико" и се доближи само на точка от Ювентус и първото място. Торинци обаче имат един мач по-малко.

Единственото попадение в срещата заби Един Джеко в началото на второто полувреме. Така Джеко реализира 14-о си попадение този сезон и донесе трите точки на отбора си.

Рома пък записа шеста домакинска победа в последните си шест срещи на "Олимпико" и продължава да мечтае за шампионската титла.

Каляри от своя страна направи добро първо полувреме, но след почивката се пропука отново в защита, което доведе и до загубата. Сардинци записаха шесто поражение в последните си седем гостувания през сезона.

Рома започна мощно на "Олимпико" и още в началото се хвърли здраво в атака. "Вълците" можеха да опънат мрежата на Каляри още в осмата минута. Тогава Даниеле де Роси проби през центъра, след което стреля силно, но топката профуча покрай гредата.

Последва и тупалка на Наинголан, но отново в аут. Рома продължи да натиска и да пресира гостите, които рядко минаваха центъра на терена. В 20-ата минута "вълците" скочиха за дузпа за блъскане на Рюдигер в пеналта, но такава не бе отсъдена.

Пет минути по-късно Пероти навърза защитата на гостите, но се замота във финтовете си и изпусна да нанесе голов удар. След половин час игра Де Роси даде страхотен пас към Един Джеко, който се озова сам срещу вратаря, но направи феноменален пропуск и отново не се стигна до попадение.

До края на полувремето Рома изцяло контролираше мача, но така и не можа да вкара и да поведе.

Второто полувреме започна с положение за Рома, но Джеко се замота на границата на пеналта и изпусна да вкара. Последва и удар с глава на Костас Манолас, но в аут. Така се стигна до 55-ата минута, когато Рюдигер центрира отляво в наказателното поле на Каляри, където Джеко се пребори за топката и я прати в мрежата за 1:0.

Това бе 14-о попадение на Един през сезона. Гостите скочиха за нарушение на Джеко при борбата за топката, но такова не бе отсъдено и Рома заслужено поведе. Последваха спокойни минути, като действията се развиваха основно в средата на терена.

Постепенно Каляри изнесе играта в по-предни позиции и дори можеше да изравни в 69-ата минута, но Бориало нямаше шанс. Отговорът на Рома бе положение пред Пероти, но Рафаел спаси. Малко по-късно бе отменен гол на Джеко поради засада, а в 76-ата минута Бруно Перес пропусна да вкара от близо.

До края Рома контролираше мача, спокойно разиграваше топката и в крайна сметка си взе победата и трите точки. Като в продължението на мача Каляри остана в намален състав след директен червен картон на Жоао Педро.