Антъни Хамилтън спечели първа ранкинг титла в кариерата си, побеждавайки двукратния световен вицешампион по снукър Али Картър с 9-6 във финала на Джърман Мастърс.

Капитана имаше пълно превъзходство в първата сесия и дръпна с 5-2 части, но Шерифа се закачи за мача, печелейки последната партия преди почивката. Във вечерната сесия Хамилтън излезе преобразен и набързо осъществи пълен обрат до 8-5 в своя полза. Капитана върна една партия, но малко след това неговият противник сложи точка на спора.

За 45-годишния Хамилтън това е най-големият успех в кариерата му. Той имаше два загубени финала (на Чайна Оупън и Бритиш Оупън), както загубени полуфинали на Мастърс и два пъти на Уелш Оупън. Антъни е и четирикратен четвъртфиналист на световни първенства.

Поставеният под №66 в схемата на турнира в Берлин печели 60 000 паунда от наградния фонд. По пътя си към трофея той постигна престижни победи над Марк Уилямс с 5-3, Марк Селби с 5-2, Бари Хоукинс с 5-4 и над Стюърт Бингъм с 6-4.