Хокеистите на Ванкувър са само на победа от финала на Западната конференция в НХЛ.

Тази нощ Канъкс победиха с 4:2 Нешвил отново като гост и вече водят с 3-1 победи. Те ще бъдат домакини в следващия двубой и могат да затворят серията. В първия кръг обаче, канадците не са забравили как допуснаха от 3-0 Чикаго да изравни и след това трябваше да треперят до самия край.

“Ние знаем много добре, че всеки мач е много важен. Мисля, че дотук в серията всяка една среща бе оспорвана, но може би ние все пак имахме известно предимство по отношение на ударите и положенията, така че сме доволни от начина, по който вървят нещата досега” каза звездата Даниел Седин.

Двубоят вървеше равностойно до началото на третата част, когато Хищниците успяха да изравнят за втори път в мача и направиха 2:2.

Райън Кеслър обаче, вкара при пауър плей 7,28 минути след началото на периода с китков удар и даде отново аванс на Ванкувър. В самия край Хенрик Седин вкара на празна врата, след като домакините бяха извадили вратаря си в стремежа да стигнат до изравняване и да пратят мача в продължение.

Кеслър участва и в две от другите попадения на отбора, като само за последните 2 срещи има общо 6 точки.