Анортозис с треньор Станимир Стоилов оглави класирането в кипърското първенство след победа над Еносис като гост с минималното 0:1.

Възпитаниците на българския специалист демонстрираха по-добър футбол и заслужено спечелиха, макар и след автогол.

Така, Анортозис е първи с актив от 7 точки, като се има предвид, че повечето тимове с апетити за челната позиция, тепърва ще играят своите мачове от третия кръг.

Единственото попадение в срещата падна в 69-та минута, когато Деян Марковски отбеляза в собствената си врата.

Станислав Ангелов-Пелето беше титуляр и игра цял мач за Анортозис, а Маркиньос се появи като резерва в 79-ата минута.

По-важен за изкачването на Стоилов и Анортозис на върха в класирането се оказа изходът от дербито в челото между АЕЛ Лимасол и Омония Никозия. Двубоят не завърши.

На почивката арбитърът прецени да прекрати срещата заради фенските изцепки. Двете агитки се спречкаха с полицията, както и помежду си, засипаха терена с димки и бомбички.

Така реферът Стелиос Трифунос реши да не се подновява играта през второто полувреме и сега Кипърският футболен съюз ще преценява какво да прави с двата състава.