Първата ракета на България Григор Димитров отново отпадна още в първия кръг, този път на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай, който е с награден фонд 6,2 милиона долара.

Най-добрият български тенисист в историята загуби от поставения под номер 12 в схемата Кей Нишикори с 3:6, 4:6 за около час и 20 минути.

Българинът не успя да стигне до пробив в цялата среща и допусна цели 34 непредизвикани грешки срещу само 15 на японеца, който игра стабилно през целия мач.

Нишикори спечели първия сет след пробиви в първия и деветия гейм. Втората част вървеше равностойно, но при 5:4 японецът отново проби подаването на българина, за да стигне до успеха.

Гришо все пак заработи 13535 долара от наградния фонд и прибави 10 точки за световната ранглиста, в която е под №27.

22-годишният българин продължава да търси първа победа в основната схема на турнир на АТП от средата на август, припомня БТА.