Анди Мъри тотално се срина срещу германеца Флориан Майер и загуби с 6:3, 4:6, 2:6 в мач от 2-ия кръг на турнира в Доха.

Британецът се завърна в АТП тура с изключително убедителна победа от 6:0, 6:0 и изглеждаше, че ще се справи и с немеца, но днешният му противник го надхитри.

Един от най-силните тенисисти на планетата пропиля огромен аванс, тъй като водеше със сет и 3:0 гейма във втория.

След това обаче последва катастрофален спад в играта му и Майер се възползва максимално от грешките на противника си.

Немецът стигна до пет поредни гейма, след което безпроблемно затвори втория сет в своя полза, а в третия нямаше почти никакви проблеми да се справи с Мъри.

С ранното си отпадане Мъри загуби доста точки, тъй като той имаше да защитава 250-те точки от спечеления турнир в Бризбейн от миналата година.