Най-добрият български тенисист Григор Димитров продължава с феноменалното си представяне на силния "Мастърс" турнир от сериите 1000 в италианската столица Рим.

Гришо вече е на 1/2 финал, след като принуди Томи Хаас от Германия да се откаже след 6:2 в първия сет.

Това бе втора победа на Димитров над Хаас, като до този момент двамата си бяха разменили по един успех.

Днес Гришо си направи страхотен подарък за рождения си ден, след като отнесе Томи и се класира сред четиримата най-добри в Рим.

Победата донесе на Димитров 360 точки за световната ранглиста и 135 480 евро, както и рекордно класиране на АТР.

На полуфиналите Григор ще срещне Рафа Надал или Анди Мъри, които играят по-късно тази вечер.

Първият сет на мача започна със сервиране на Томи Хаас, който успя да си го вземе и да поведе с 1:0 гейма.

Гришо имаше леко затруднение при изпълнението си на начален сервиз, което едва не му изигра лоша шега, но все пак той успя да се измъкне от неловката ситуация и изравни - 1:1 гейма.

Българинът показа страхотни ретури и разигравания по време на третия гейм и успя да направи първи пробив - 2:1.

Гришо се развихри при сервирането си и не даде точка на Хаас за 3:1. В следващия гейм Димитров дръпна с 40:0 при сервиране на Хаас и въпреки, че допусна изравняване, направи нов пробив и поведе с 4:1.

Гришо разнебити германеца и записа нов гейм на нула - 5:1. Хаас взе следващия гейм с късмет и намали - 5:2.

Най-добрият роден тенисист демонстрира тенис от световна класа при сервирането си, взе нов гейм на нула и затвори този сет след 6:2.

На почивката между двата сета Томи Хаас взе решение да се откаже и така Гришо заслужено си взе победата и е на полуфиналите в Рим.