Шампионът на US Open от 2012 година Анди Мъри се класира на четвъртфиналите на тазгодишното издание на надпреварата след чиста победа над французина Жо-Вилфред Цонга със 7:5, 7:5, 6:4.

По този начин британецът спечели десета победа в 14-ия си сблъсък с двойника на Мохамед Али и за място на полуфиналите ще спори със световния №1 Новак Джокович.

Първият сет вървеше равностойно, но точно преди да се стигне до тайбрек Цонга се пропука, изпитвайки трудности с вкарването на първи сервис. В същото време Мъри направи няколко страхотни ретура и реализира втория си сетбол.

Цонга стигна до ранен пробив във втория сет, но в осмия гейм Мъри изравни за 4:4, а малко по-късно отново проби подаването на своя опонент.

Французинът имаше възможност да поведе с 3:0 гейма в третия сет, но изпусна инициативата и след 2 часа и 35 минути неговият противник го пречупи окончателно.