Цветана Пиронкова бе детронирана от Петра Квитова на 1/2-финалите на турнира в Сидни след 5:7, 1:6.

Така чехкинята си отмъсти на българката за отпадането в същата фаза през миналата година, когато нашето момиче спечели турнира след впечатляваща серия от победи.

Това бе пети сблъсък между двете тенисистки и четвърта победа за чешката състезателка.

Първият сет започна перфектно за Пиронкова, след като тя поведе с пробив и 2:0 гейма.

Българката се добра до два шанса да пробие още в първия гейм. След серия мощни форхенди чехкинята спаси първата опасност да бъде пробита, но след това се пропука.

За съжаление на Цвети пробивът бе върнат веднага, след като Квитова проби в четвъртия гейм.

Тя стигна до два шанса да пробие. Пиронкова спаси първия след минаващ форхенд, но след това допусна грешка.

Двете си взимаха подаванията без големи проблеми, но при 6:5 за Квитова чехкинята достигна до ключов пробив с който взе и сета.

Пиронкова стигна до аванс от 30:15 при своето подаване, но последваха три поредни точки за чехкинята, която в крайна сметка се добра до сета.

Вторият сет започна перфектно за Квитова, която стигна до пробив във втория гейм, като това бе неин четвърти пореден гейм.

Квитова без проблем затвърди пробива и стигна до аванс от 3:0 гейма в резултата.

Чехкинята стигна до втори пробив за 5:1 след серия от мощни ретури, а след това си взе без проблеми собственото подаване, за да спечели мача.