Григор Димитров се класира за втори път в кариерата си за четвъртфиналите на силния турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 4,165 милиона долара.

Димитров победи поставения под номер 6 французин Люка Пуй с 6:7(3), 7:6(0), 6:4 след 2:25 часа игра.

25-годишният хасковлия сервираше солидно в първия сет, но не се възползва от шансовете си при подаването на съперника и се стигна до тайбрек. В него Пуй поведе с 4:1 точки и без особени затруднения стигна до успеха.

Във втората част французинът проби за 3:2, а при 5:4 сервираше за мача, но Димитров си върна пробива. Последва нов тайбрек, който премина изцяло под диктовката на българина.

В решаващия трети сет 20-ият в световната ранглиста хасковлия проби в петия гейм и до края не допусна обрат.

Димитров направи 28 печеливши удара срещу 36 на Пуй, но французинът допусна цели 55 непредизвикани грешки срещу едва 25 на българина.

С успеха хасковлията заработи 77375 долара и 90 точки за световната ранглиста, а на четвъртфиналите той очаква победителя от двубоя между поставения под номер 2 Рафаел Надал (Испания) и квалификанта Адриан Манарино (Франция).

Димитров има един четвъртфинал в Пекин през 2014 година, когато беше спрян от Новак Джокович (Сърбия) с 2:6, 4:6.