Датчанката Каролине Возняцки спечели втора титла през сезона, след като триумфира на турнира на твърда настилка в Хонконг с награден фонд 226 750 долара.

Във финала бившата номер 1 в света надделя над французойката Кристина Младенович с 6:1, 6:7(4), 6:2.

Двубоят продължи 2 часа и 42 минути. Возняцки стартира срещата много силно, като спечели първите пет гейма в мача и след 31 минути игра спечели първия сет.

Във втория сет двете тенисистки си размениха по два пробива в средата му и така победителката трябваше да бъде определена след тайбрек. В него резултатът бе равен до 4:4, но Младенович успя да реализира три поредни точки в края му и да поведе със 7:4.

Третият се разви по сценария на първия. Возняцки започна много агресивно, поведе с 5:0 и макар да допусна леко отпускане затвори мача след 6:2.