Поставеният под номер 1 в схемата на турнира "София Оупън" и номер 8 в световната ранглиста Доминик Тийм отпадна сензационно още на 1/8-финал. Австриецът отстъпи пред 87-ия в света грузинец Николоз Басиашвили с 4:6, 4:6.

Мачът започна равностойно до 7-мия гейм, когато дойде моментът на грузинеца, който успя да пробие подаването на Тийм. Австриецът не успя да върне пробива и загуби сета с 4:6.

Във втория сет Басиашвили успя да пробие още в 3-тия гейм. 87-мият в света стигна до 2 мачбола в 9-ия гейм, но Тийм успя да запази интригата. Все пак Басиашвили се оказа по-подготвен на този етап стигна до победата в мача.

По този начин изглежда шансовете на първата ни ракета Григор Димитров за достигане до финал се увеличават. Малко по-рано днес стана ясен съперникът на Григор при евентуален 1/4-финал, след като Виктор Троицки победи в 3 сета Робин Хаасе.