Водачът в схемата Марин Чилич се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в холандския град Ротердам с награден фонд 1,85 милиона евро. Вицешампионът от 2014 година пласира 11 аса се наложи трудно във втория кръг над сънародника си Борна Чорич с 6:1, 2:6, 6:4 след почти два часа игра.

След размяна на надмощие в първите два сета Чилич успя да реализира единствен пробив в седмия гейм на третата част, за да триумфира. За място на полуфиналите седмият в световната ранглиста хърватин ще се изправи срещу шестия поставен французин Жо-Вилфрид Цонга, вицешампион в турнира от 2011 година.

Победителят в надпреварата от 2014 година и номер 4 в схемата Томаш Бердих (Чехия) също вече е четвъртфиналист след успех срещу французина Ришар Гаске със 7:6(4), 6:1 за 79 минути. Бердих наниза 10 аса, а в първия сет навакса ранно изоставане от 1:3 гейма, след което взе тайбрека със 7:4 точки, а във втората част тотално доминираше.

Следващият съперник на чеха ще бъде защитаващият титлата си Мартин Клижан от Словакия. Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе днес след 20:30 часа срещата си от втория кръг срещу "щастливия губещ" от квалификациите Денис Истомин (Узбекистан).