Петкратната шампионка Винъс Уилямс (САЩ) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставената под номер 10 американка победи трудно китайката Цян Ван с 4:6, 6:4, 6:1 за 108 минути.

37-годишната Уилямс допусна цели 33 непредизвикани грешки, с 12 повече от съперничката си, но все пак стигна до успеха.

Ван взе първия сет след решаващ пробив в деветия гейм, а втората част вървеше равностойно до 4:4, след което американката спечели осем от следващите девет гейма, за да триумфира.

За място на осминафиналите тя ще срещне 19-годишната дебютантка на "Уимбълдън" Наоми Осака (Япония), която елиминира номер 22 Барбора Стрицова (Чехия) с 6:1, 0:6, 6:4.

Четвъртата в схемата Елина Свитолина (Украйна) за първи път достигна до третия кръг в Лондон, след като отнесе ветеранката Франческа Скиавоне (Италия) с 6:3, 6:0 само за 50 минути.

В най-оспорвания сблъсък за деня представителката на домакините и поставена под номер 6 Йохана Конта надделя в драматичен двубой над хърватката Дона Векич със 7:6(4), 4:6, 10:8 след решаващ пробив в последния гейм на мача.