Защитаващият титлата си Анди Мъри се класира за четвъртия кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън" след победа над италианеца Фабио Фонини с 6:2, 4:6, 6:1, 7:5.

Шотландецът достига тази фаза на турнира за десета поредна година. Мъри срещна доста трудности срещу Фонини и бе на прага да играе пети сет, след като губеше с 2:5 в четвъртия, но демонстрира класата си, като отрази пет сетбола, спечели пет поредни гейма и приключи мача след 2 часа и 39 минути игра на Централния корт.

В друга среща от третия кръг при мъжете Жо-Вилфрид Цонга и Сам Куери не успяха да излъчат победител заради настъпилия мрак. В оспорвания мач Куери води на французина с 6:2, 3:6, 7:6(5), 1:6, 6:5, но съдията взе решение да прекрати срещата и тя ще се доиграе днес по обяд на същия корт. Победителят ще срещне Кевин Андерсон, който победи Рубен Бемелманс със 7:6(3), 6:4, 7:6(3).

1-Анди Мъри (Великобритания) - 28-Фабио Фонини (Италия) - 6:2, 4:6, 6:1, 7:5
4-Рафа Надал (Испания) - 30-Kaрен Хачанов (Русuя) - 6:1, 6:4, 7:6(3)
7-Maрин Чилич (Хърватия) - 26-Стив Джонсън (САЩ) - 6:4, 7:6(3), 6:4
18-Роберто Баутиста (Испания) - 9-Keй Нишикори (Япония) - 6:4, 7:6(3), 3:6, 6:3
16-Жил Мюлер (Люксембург) - Аляж Бедене (Великобритания) - 7:6(4), 7:5, 6:4
12-Жо-Вилфрид Цонга (Франция) - 24-Сам Куери (САЩ) - прекъснат поради настъпил мрак.