Тотнъм постигна лесна победа с 2:0 над Анжи в среща от Група "К" на Лига Европа, която се игра на стадион "Сатурн" в Раменско. След този мач лондончани са с 6 точки след 2 победи от 2 мача.

Мениджърът на Тотнъм Андре Вилаш-Боаш направи цели осем промени в състава си, в сравнение със състава, който пусна срещу Челси.

Това обаче не попречи на лондончани да изиграят силен мач и да стигнат до трите точки, с които се доближиха до директните елиминации във втория по сила европейски турнир.

Единствените футболисти, които запазиха местата си сред титулярите, бяха Юго Лорис, Кайл Уолкър и Муса Дембеле.

Първият шанс пред гостите да стигнат до попадение се откри пред Люис Холтби, който отправи много хубав фалцов удар след точно половин час игра.

Стражът на Анжи Евгений Помазан обаче показа класа и се намеси.

В 34-ата минута все пак по-добрата игра на лондончани даде резултат и гостите стигнаха до попадение.

Дефоу бе намерен от Холтби в наказателното поле на Анжи, като нападателят от близка дистанция със силен удар вкара първия гол в срещата и даде аванс на тима си.

В 40-ата минута гостите направиха голяма крачка към победата след попадение на едно от новите попълнения Насер Чадли.

Той стреля от точката на изпълнение на дузпата и реализира за крайния успех на тима. Ударът му бе по земя, а асистенция в ситуацията записа Кайл Уолкър.

През второто полувреме пък Юго Лорис трябваше да се намесва 3-4 пъти след удари на противникови футболисти. До края не паднаха повече голове.

АНЖИ - ТОТНЪМ 0:2