С двата си гола срещу Уест Хям вчера, Хари Кейн може да се похвали, че надмина легендата Тиери Анри по един определен показател.

Нападателят първо реализира с глава, след това с добавка, а удари и две греди в мача, спечелен от Шпорите с 3:2.

Така той има 21 попадения в 29 двубоя срещу лондонски противници, като се разписва на всеки 112,6 минути в тези мачове, докато постижението на Анри е от 114,1 минути на гол. Все пак френският голаджия остава с доста повече голове в тези мачове до момента – 43 в 57 двубоя.

„По някаква причина тези срещи ми допадат много. Фантастично е. Много съм доволен, че се разписах на два пъти и успяхме да победим“ коментира Кейн след мача, който остави Шпорите в челото.

Следващата му възможност да увеличи сметката си и да подобри още повече постижението си срещу градските противници, ще бъде в средата на ноември, когато Тотнъм ще гостува на големия съперник Арсенал.