Порто разби на пух и прах резервите на Лестър с 5:0 в среща от Група "G" на Шампионската лига.

Гостите от Англия бяха без голяма част от звездите си, след като отборът вече си гарантира предсрочно лидерската позиция в групата си и Клаудио Раниери реши да им даде почивка.

Това логично обърна везните сериозно в полза на домакините.

"Драконите" пък постигнаха целта си след този успех и тимът финишира 2-и в класирането с 11 точки и така се класира за 1/8-финалите на турнира.

Силва откри в 6-ата минута за домакините, след като засече с глава прекрасно центриране от корнер на Корона, а в 26-ата минута асистентът за първия гол реализира за 2:0.

Той по прекрасен начин засече с воле една центрирана топка на точката на дузпата и матира стража на "лисиците". Минута преди почивката Брахими направи резултата класически след удар от малкото наказателно поле.

Силва вкара втория си гол в мача от дузпа в 64-ата минута, а крайният резултат бе оформен от Жота в 77-ата минута, след като той не сгреши сам срещу вратаря.

ПОРТО - ЛЕСТЪР 5:0