България стартира с победа Евроволей 2013, след като надви Чехия с 3:1 гейма (25:15, 25:18, 22:25, 25:21). Това бе първият двубой за "Лъвовете" на турнира, който се провежда в Полша и Дания.

Срещата бе от Група "D".

Първият отбор в групата ще се класира за 1/4-финалите, а вторият и третият ще играят плейофи.

Първият гейм премина под категоричната диктовка на България. Чехите дръпнаха с 2:0 още в началото, но нашите момчета изравниха, а след това обърнаха нещата в своя полза до 6:4 след контра на Соколов и грешка в чешките редици.

Разликата в резултата нарастна до 11:5. Соколов и Николов пък се отчетоха с много добри блокади и спомогнаха преднината ни да нарастне.

В следващите минути България бе абсолютен господар на полето, като нашите увеличиха аванса си до 19:11, като отново гореспоменатите двама дадоха своя голям принос.

Скримов с хубава атака направи преднината ни 20:12, а с блок на Георги Братоев нашите стигнаха до 24:15. След това Конечни атакува в аут и така България взе гейма.

Вторият гейм започна отлично за България и нашите стигнаха до аванс от две чисти точки при 5:3, а след това задържаха преднината си и при 7:5 след блокада на Скримов.

"Лъвовете" задържаха аванса си от 2-3 точки, но постепенно започнаха да го увеличават и стигнаха до 15:9. Цецо Соколов пък увеличи преднината с още точка след атака по правата.

Постепенно обаче в играта на българите се забеляза отпускане и чехите намалиха пасива си на четири точки при 16:20.

До края обаче "Лъвовете" доминираха и Алексиев с атака по правата донесе успеха на нашите във втория гейм за 25:18.

Третият гейм обаче стартира перфектно за чехите, които поведоха с 4:0 в резултата, а след това увеличиха аванса си на 7:0.

Нашите постепенно намалиха изоставането си на четири точки при 10:14 след блокада на Соколов.

Българите намалиха изоставането си на точка при 18:19 след атака на Йосифов, но чехите направиха силни минути и стигнаха до успеха в гейма с 25:22.

Четвъртият гейм започна силно за България и нашите дръпнаха с 4:0 точки след блокада на Алексиев, а след това отново той направи такава и резултатът стана 5:0.

При първото техническо прекъсване авансът на нашите бе шест точки - 8:2. Соколов увеличи аванса на нашите на 11:4, след което българите стигнаха до още няколко точки в своя полза и преднината ни набъбна до 14:5 след нов ас на Соколов.

България имаше аванс от 16:7 при второто техническо прекъсване. До края нашите нямаше особени проблеми и в крайна сметка спечелиха последната част с 25:21.

ЧЕХИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:3 (15:25, 18:25, 25:22 , 21:25)

ЧЕХИЯ: Лукаш Тихачек, Давид Конечни, Ян Щокър, Ондрей Худечек, Алес Холубец, Томаш Широки - Вацлав Капачек-либеро Старши-треньор: Стюарт Бернард

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро Старши-треньор: Камило Плачи.