Волейболните ни национали загубиха последния си мач от груповата фаза на Евроволей.

Нашите отстъпиха на Русия с 1:3 гейма в среща от Група "D". Tова бе втората загуба за нашите в групата.

След този мач момчетата на Камило Плачи останаха на 3-ото място в крайното класиране и така се класираха за плейофите.

Следващият съперник на "Трикольорите" ще бъде победителят от мача между Полша и Словакия.

България поведе с 4:3 в началото на първия гейм, след като Валентин Братоев технично пусна топката в полето на противника, но руснаците обърнаха и дръпнаха с 8:5 при първото техническо прекъсване.

Преднината на руския национален тим набъбна до 10:5, а след това и до 16:10. В следващите минути Русия надигра нашите момчета и след блокаут на Цецо Соколов "Сборная" стигна до пет възможности за затваряне на гейма при 24:19. Още първата бе оползотворена от Евгени Сивожелез след атака по правата и така Русия поведе с 1:0 гейма.

Вторият гейм обаче бе за нашите. България поведе с 6:4 в началото на втората част, а руснаците успяха да обърнат до 8:6 при първото техническо прекъсване след серия от три поредни аса.

Нашите изравниха за 10:10, а постепенно и поведоха с 13:12 след двоен удар на Павлов.

Момчетата на Камило Плачи постепенно взеха инициативата и стигнаха до аванс от 20:17, но руснаците изравниха на 20:20.

С атака по правата на Соколов нашите стигнаха до геймбол при 24:23, а Тодоров и Алексиев направиха страхотна блокада и така втория гейм отиде в сметката на "Лъвовете".

Третият гейм отиде в сметката на Русия. "Сборная' дръпна с 4:0 още в началото, а българите показаха съпротивление в следващите минути, но руснаците задържаха преднината си.

Постепенно обаче момчетата на Серджо Бузато смачкаха нашите момчета и дръпнаха с 20:12, след което допуснаха само още две точки до края на гейма и го спечелиха категорично.

В следващия гейм руснаците отново показаха класа и надиграха нашите, като по този начин го взеха и спечелиха срещата с 3:1 гейма.

Нашите държаха инициативата в първите минути от гейма, но при 11:11 руснаците направиха добра серия от точки и дръпнаха с 14:11, а след това и с 16:12. До края без проблеми затвърдиха преднината си и спечелиха както гейма, така и мача.

БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 1:3 (19:25, 25:23, 14:25, 19:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Валентин Братоев, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев, Светослав Гоцев)
Старши-треньор: Камило Плачи

РУСИЯ: Сергей Гранкин, Николай Павлов, Евгений Сивожелез, Алексей Спиридонов, Дмитрий Мусерский, Николай Апаликов - Алексей Вербов-либеро (Максим Михайлов, Сергей Макаров) Старши-треньор: Андрей Воронков