България записа втора победа в група Е1 от Световната волейболна лига. След успеха в първия ден на турнира над световния шампион Полша, днес момчетата на Пламен Константинов днес надделяха и над олимпийския шампион Бразилия с 3:1. С успеха си България има три победи и три загуби досега в тазгодишното издание на лигата. Бразилия пък е с 4 победи и 2 загуби.

Пламен Константинов направи една промяна в стартовата шестица на България. На мястото на Тодор Скримов, който започваше в предишните два мача, срещата срещу Бразилия започна Розалин Пенчев, а останалите бяха Георги Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Николай Николов, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров.

Бразилия поведе в началото на първата част, но България изравни при три след страхотна двойна блокада. Последваха нови три изравнявания на резултата, след което при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за олимпийските шампиони. България изравни при 11:11, а след още едно равенство поведе за първи път в резултата. При второто техническо прекъсване резултатът бе в полза на националите ни - 16:14. България успя да поведе с 4 точки при 20:16, допусна авансът й да бъде намален, но спечели първата част с 25:22.

Олимпийските шампиони започнаха изключително силно втората част и поведоха с 5:1, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6. България успя да изравни при 9:9, а след това след грешка на бразилците и да поведе. Последваха две равенства, а при второто технически прекъсване България водеше с 3 точки - 16:13. България с отлична игра в защита и атака поведе с 5 точки при 19:14 и до края на гейма нямаше проблеми и го затвори с 25:19.

В началото на третата част отново Бразилия започна по-добре и успя да поведе в резултата. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за южноамериканците. Националите ни изравниха при 9:9, последваха още две равенства, но бразилците успяха да се откъснат в резултата и при второто техническо прекъсване водеха с 16:13. Националите ни изравниха при 17:17 с чудесна блокада на Николай Николов. Последваха две изравнявания, след което, заради грешки на националите ни, Бразилия поведе в резултата с 3 точки 23:20. Българите показаха характер, но не успяха да спрат бразилците, които спечелиха третата част с 25:23.

В началото на четвъртата част играта бе равностойна, а резултатът бе изравняван 6 пъти. При първото техническо прекъсване Бразилия водеше с 8:6. България изравни при 10:10, а след това и поведе в резултата. Бразилците изравниха при 12:12, последваха нови три равенства, но при второто техническо прекъсване България водеше с 16:15. До края на гейма националите ни показаха страхотна игра и спечелиха гейма с 25:19 и съответно мача с 3:1.

Следващият турнир, в който ще участва България, е на 16, 17 и 18 юни в Аржентина. Съперници на националите ни, освен домакините, са тимовете на Бразилия и Сърбия. В първата си среща в южноамериканската страна България играе с Бразилия, във втория ден на турнира среща Сърбия, а в последния играе с домакините.

България - Бразилия 2:0 (25:22, 25:19, 23:25, 25:19)

България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Розалин Пенчев, Николай Пенчев, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро

Бразилия: Мурильо Радке, Рена Буяти, Отавио Родригеш, Маурисио Соуза, Рикардо Лукарели, Едер Карбонера - Хос-либеро (Тиаго Брендъл-либеро)