Женският национален отбор на България по волейбол отстъпи с 1:3 гейма (25:17, 16:25, 18:25, 26:28) на Пуерто Рико в среща от Световното Гран При. По-късно в нашата група I2 играят домакините и Аржентина. Така Пуерто Рико има вече три победи в трите си мача с нашия състав.

Момичетата на треньора Иван Сеферинов стартираха отлично в първия гейм и бяха по-добри във всеки елемент. Но след това нещо в тях се пречупи и те изостанаха рано в точките, без да успеят да се върнат в частта. В четвъртия гейм мачът тръгна точка за точка, а пуерториканките поведоха с 24:21 и имаха мач-бол. Но българките изравниха до 24:24, след което и до 25:25, но силите им приключиха в този момент.

Централният блокировач Нася Димитрова отново единствена беше на ниво и завърши мача с 13 точки за българския отбор. За тима на Пуерто Рико Стефани Енрайт и Дейли Сантана вкараха по 19 точки всяка. Гергана Димитрова приключи мача с 12 точки, от които 2 от начален удар.