Локомотив (Пловдив) постигна много престижна победа с 2:1 срещу румънския Стяуа в контролна среща, част от лагера на тима в Марбея.

През изминалите няколко дни "Смърфовете" загубиха с 0:5 от Днипро и с 0:2 от Динамо Киев, но днес взеха скалпа на европейския шампион от 1986 година.

Още във 2-ата минута "Армейците" от Букурещ поведоха с гол на Чипчиу, който успя да се възползва от груба грешка на централния бранител Асен Георгиев.

Шест минути след това обаче Мартин Камбуров изравни резултата от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Крис Гади.

В 22-ата минута Гади бе в основата на победния гол, след като изведе Камбуров сам срещу вратаря, а нападателят го прехвърли, за да донесе успеха на тима си.

След почивката Стяуа доминираше на терена, но не се стигна до нови попадения в мача и Локо се поздрави с престижната победа.