Берое продължава с отличното си представяне във втората седмица на плейофите. Тимът постигна сравнително лесна домакинска победа с 2:1 над Пирин Гоце Делчев в среща от 31-ия кръг, която се игра в Стара Загора.

Домакините поеха контрол над мача от първата минута, но стигнаха до първо попадение чак след половин час игра, след като в 30-ата минута Елиаш пусна перфектен извеждащ пас към Аясс, който успя да се измъкне от двама защитници на Пирин. След това финтира Абдиков и в опразнената врата вкара за 1:0.

В 51-ата минута Керкар центрира от корнер в наказателното поле на гостите, където Георги Костадинов успя да засече топката и с глава я прати във вратата на Абдиков.

Гостите стигнаха до почетен гол в самия край на мача. Башов получи извеждащ пас и технично прехвърли Караджов за крайния резултат.

След този успех заралии са лидери във втората седмица на плейофите с актив от 52 точки, като тимът е натрупал 6 победи в последните си 7 мача.