Лудогорец постигна успех с 2:1 при визитата си на Ботев Пловдив в първия мач от 8-ия кръг на "А" група.

Така "Орлите" загряха за предстоящия голям мач от Шампионската лига срещу Ливърпул на "Анфийлд".

През миналата кампания пловдивчани бяха врътнали четири ремита в шампионата срещу Лудогорец, но днес отборът допусна издънка. Това е и първата домакинска загуба за "Канарите".

Първото попадение бе дело на Дани Абало в 7-ата минута, а Роман Безяк реализира в 50-ата минута за удвояване на преднината, на отбора му. Домакините вкараха почетен гол в 88-ата минута чрез Цветков, който бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Моци в наказателното поле.

Ботев направи мача много специален за малкия си фен - 9-годишния Коста Архондакис. Малчуганът изведе домакините на терена под бурните аплодисменти на публиката и дори изтегли жребия преди първия съдийски сигнал. Той страда от напреднал стадий на най-коварната болест - рак.

След този мач Лудогорец излезе втори с 15 точки, докато Ботев е на 3-ата позиция с точка по-малко.

Срещата започна по превъзходен начин за шампиона на България и още в 7-ата минута гостите от Разград имаха аванс в резултата.

Абало отправи фантастичен удар от границата на наказателното поле, след като получи топката от Мисиджан, и изпрати кълбото между Стаховяк и дясната му греда.

В 13-ата минута Безяк опита късмета си при удар от въздуха, но топката премина покрай вратата на Ботев.

Точно минута след това Ботев можеше да изравни. Гамаков отправи страхотен удар, който мина само на сантиметри покрай вратата на гостите.

Последваха няколко не толкова интересни минути през които топката се разиграваше около централния кръг.

В 35-ата минута обаче Мисиджан пропусна уникален голов шанс. Той бе намерен сам пред опразнената врата, но прати топката в дясната греда на Стаховяк, вместо да я вкара в мрежата.

Няколко минути след това домакините стигнаха до опасност. Огнянов изпробва рефлекса на Стоянов след удар от фаул, като стражът успя да отрази топката, която като че ли след това се отби в гредата.

Второто полувреме започна доста активно за гостите и в 49-ата минута те стигнаха до страхотен голов шанс. Безяк напредна и излизаше сам срещу Стаховяк, но в последния момент точно преди да отправи удар Николов с много добър шпагат му изби топката от краката.

Все пак минута след това Лудогорец стигна до втори гол. Терзиев изби много лошо топката от наказателното си поле и я прати право в краката на Безяк, който с удар от движение реализира, като прати топката под плонжа на стража, на противника.

Последваха няколко скучни минути през които на терена не се стигна до нищо интересно.

В 72-ата минута Иршак отправи удар от фаул, но топката срещна стената. Две минути след това отново Ботев получи правото да изпълни фаул, но Марселиньо изчисти топката след центрирането.

В 80-ата минута Стаховяк спаси вратата си от трети гол. Мисиджан изведе перфектно Абало на чудесна позиция и последният отправи удар, който бе избит от поляка.

В 88-ата минута Ботев намали след гол от дузпа, която бе реализирана от Иван Цветков. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Моци в наказателното поле. До края обаче нямаше повече голове.

БОТЕВ - ЛУДОГОРЕЦ 1:2