Новакът в Първа професионална лига Дунав Русе продължава с чудесното си представяне от началото на сезона.

В мач от 4-ия кръг на първенството "драконите" победиха с 2:0 Локомотив Горна Оряховица. По този начин отборът записа трети пореден успех, събра 10 точки и излезе на 1-во място в класирането. "Железничарите" пък остават на 11-та позиция с едва 2 т.

Головете за Дунав на стадион "Локомотив" в пловдивския парк "Лаута" вкараха Антон Огнянов в 54-ата минута и опитният Мирослав Будинов в 66-ата.

Срещата започна с леко превъзходство на възпитаниците на Веселин Великов и в 10-ата минута Раденцов центрира остро, но защитата на символичните домакини се справи. 10 минути по-късно той изпълни и фаул, спасен от Кунчев.

До края на полувремето Кунчев спаси и изстрел на Ненов, а Локомотив създаде първото си по-опасно положение чак в 40-ата минута, но то не беше увенчано с гол.

След почивката Дунав вдигна оборотите и в 54-ата минута Кунчев отрази шут на Ненов, но 120 секунди по-късно вратарят капитулира. Тогава Огнянов изпълни фаул по отличен начин и откри резултата – 1:0. 3 минути по-късно "черно-белите" можеха да изравнят след корнер, но Кавданки изби от голлинията.

Така се стигна до 66-ата минута, когато Будинов сложи точка на спора. Той стреля пред пеналта, Кунчев се намеси неадекватно и позволи топката да влети в мрежата му за крайното 2:0 за Дунав.

До края не стана нищо интересно и "драконите" съвсем заслужено спечелиха "битката на новаците".

Локомотив (ГО) – Дунав (Русе) 0:2

Голмайстори: 0:1 Антон Огнянов (55), 0:2 Мирослав Будинов (65)

Локомотив: 1.Стефано Кунчев, 8. Милен Желев, 5.Мартин Кавдански, 37.Венцислав Керчев, 6.Атанас Фиданин, 4.Николай Христов, 7.Симеон Мечев, 11.Красен Трифонов, 30.Димо Атанасов, 10.Янаки Смирнов, 9.Тихомир Кънев (76- 23.Владислав Узунов)
Треньор: Ангел Червенков

Дунав: 1.Мартин Луков, 66.Искандар Джалилов, 5.Тейнур Марем, 22.Михаил Милчев, 28.Атанас Атанасов, 11.Диян Димов, 8.Ивайло Раденцов, 94.Юлиян Ненов, 18.Антон Огнянов (72-7 Николай Колев) , 10.Васил Шопов (75- 17.Спас Георгиев), 9.Мирослав Будинов
Треньор: Веселин Великов

Пловдив, ст.: "Локомотив"
Съдия: Тихомир Алексов
Жълти картони: Кънев (Локомотив); Димов, Огнянов (Дунав)

<iframe width="560" height="315" src="http://vbox7.com/emb/external.php?vid=cc7028f525" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>