Ботев (Пловдив) разгроми с 4:0 Локомотив (Горна Оряховица) в мач от седмия кръг на Първи лига. Хеттрик за домакините постигна бразилският нападател Жоао Паоло. Отбраната на гостите пък се представи трагично.

Още преди мача се заговори, че Ботев ще се сдобие с нов собственик, който е платил по 1000 лева на футболистите за победата над Нефтохимик, както и че ще привлече бившия нападател на Берое Жуниор Мапуку.

Домакините започнаха по-активно двубоя, а гостите бяха видимо разколебани. Още в 3-ата минута Димо Бакалов върна неразчетено топката към вратаря Николай Банков.

Стражът на гостите успя в последния момент да изчисти коженото кълбо пред връхлитащия играч на домакините. Две минути по-късно след нова грешка в отбраната на локомотивци Серкан Юсеин изскочи на опасна позиция, но бе съборен от Мартин Кавдански.

Защитникът на горнооряховския тим получи жълт картон от рефера Петър Доровски, въпреки претенциите на домакините, че трябва да бъде изгонен от игра. Тодор Неделев изпълни прекия свободен удар, но уцели стената от противникови играчи, последва втори удар на Серкан Юсеин, но отново в тялото на състезател от Локо.

"Жълто-черните" продължиха да нападат и в 19-ата минута при заучено положение от фаул Тодор Неделев намери Жоао Паоло, който обаче прати топката над вратата.

След това обаче капитанът на домакините Тодор Неделев показа високата си класа, извеждайки на чиста позиция Жоао Паоло, който се отзова зад защитата на гостите, излезе сам срещу Николай Банков и хладнокръвно го преодоля за 1:0.

Защитниците от Локо вдигнаха ръце, претендирайки, че бразилският нападател на "жълто-черните" е бил в положение на засада, но реферът Петър Доровски бе категоричен, че такава няма.

В 25-ата минута халфът на локомотивци Красен Трифонов получи лекарска помощ след като бе фаулиран от Меледже Омнибес.

В 27-ата минута Серкан Юсеин изпълни пряксвободен удар, на изпрати топката над вратата. От гостите Венцислав Керчев се опитваше да раздвижи атаката, но не срещаше подкрепа от съотборниците си. Контузеният Красен Трифонов не успя да продължи мача и в 30-ата минута бе заменен от Тихомир Кънев.

В 31-ата минута Жоао Паоло получи извеждащ пак от Иван Стоянов, надбяга Димо Атанасов и майсторски отбеляза втория си гол за 2:0. Тодор Неделев пък преодоля двама защитници на гостите в 35-ата минута, излезе сам срещу Николай Банков и стреля, но уцели напречната греда.

Иван Стоянов можеше да вкара гол в 37-ата минута. Той беше изведен от Жоао Паоло на чиста позиция и стреля, но Николай Банков успя да избие коженото кълбо. При ответната атака на гостите Владислав Узунов изведе на чиста позиция Матиас Курьор, която от няколко метра пред вратата стреля, но стражът на домакините Георги Георгиев изби топката.

Второто полувреме започна с атаки към двете врати. В 47-ата минута Матиас Курьор от гостите влезе опасно в наказателното поле на Ботев, но бе блокиран от Даниел Златков. Две минути по-късно Жоао Паоло надбяга Димо Атанасов, изскочи на удобна позиция, стреля, но неточно. В 57-ата минута Тодор Неделев излезе на удобна позиция, подаде на Жоао Паоло, но Мартин Кавдански изби топката. Минута по-късно Филипе Бризола стреля от удобна позиция, но Николай Банков хвана коженото кълбо.

В 59-ата минута вратарят на гостите Николай Банков подаде на своя съотборник Николай Христов. Халфът на Ботев Серкан Юсеин отне топката и с плътен удар се разписа за 3:0.

Мартин Кавдански получи втори жълт и червен картон в 62-ата минута за груб нарушение срещу Жоао Паоло. В 69-ата минута пък Жоао Паоло оформи своя хеттрик, след като надбяга Стефан Цонков, излезе сам срещу вратаря на гостите и майсторски го преодоля за 4:0.

В 75-ата минута Тодор Неделев стреля силно, но Николай Банков хвана топката. В 80-ата минута в игра за Ботев се влезе младият талант Петър Чалъков, негов дебют в Първа лига. В 81-ата минута Серкан Юсеин отправи опасен удар, но вратарят на Локо хвана топката.

В 89-ата минута Милко Георгиев се измъкна от защитата на гостите след подаване на Цветомир Панов и стреля, но топката излезе в аут.

Ботев (Пловдив) - Локомотив (Горна Оряховица) 4:0 (2:0)

голмайстори: 1:0 Жоао Паоло 22, 2:0 Жоао Паоло 31, 3:0 Серкан Юсеин 59, 4:0 Жоао Паоло 69

червен картон: Мартин Кавдански 62 (Локомотив)