Берое претърпя поражение с 1:3 от полския гранд Лех (Познан) в първата си контролна среща в Кипър. Старозагорци откриха резултата в 44-ата минута с попадение на Радослав Кирилов. В 74-ата минута Давид Ковнацки изравни след спорно попадение. В 88-ата минута Павел Томчук покачи на 2:1, а в последната минута на редовното време Марчин Робак оформи крайният резултат.

Първото положение в мача беше за Берое. В 30-ата секунда Борислав Цонев изведе Жуниор Мапуку в добра позиция, но удара на нападателя премина вдясно от вратата. Поляците отговориха веднага.
След няколко разменени атаки, в 24-ата минута и центриране от корнер вляво от вратата на беройци, топката попадна в непокрития Давид Ковнацки. Нападателя стреля силно от малък ъгъл, но Благой Макенджиев се намеси отлично и изби в корнер.

Минута преди края на първото полувреме Атанас Зехиров изведе Радослав Кирилов очи в очи с вратаря на полския тим и крилото откри в полза на старозагорци. В 69-ата минута Ерик Почански центрира от ляво към Мапуку, който стреля с глава от 7 метра, но отново не успя да намери рамката на вратата. Минута по-късно конгоанския централен нападател преодоля двама противникови играчи и стреля по земя от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.

В 74-ата минута Радослав Майевски центрира от фаул в наказателното поле, където Давид Ковнацки стреля с глава от 5 метра, но Макенджиев прояви невероятен рефлекс и изби. Топката попадна отново на главата на централния нападател, който от метър прати топката във вратата. Първоначално страничния арбитър маркира засада, но главният съдия призна попадението - 1:1.

Поляците измъкнаха победата в последните три минути от редовните 90. В 88-ата минута полският национал Радослав Майевски изведе в чиста позиция Павел Томчук, който очи в очи с Макенджиев вкара за 2:1.

В последната минута на редовното време Лех организираха атака по лявото крило. Последва центриране в наказателното поле към Павел Томчук, който леко отклони към Марчин Робак и последният отблизо вкара за 3:1. На 27 януари (петък) от 15 часа възпитаниците на Ферарио Спасов излизат срещу още един полски отбор- Висла (Плоцк, Полша) във втората си контролна среща в Кипър.

Състав на Берое: 22. Благой Макенджиев, 21. Венцислав Василев (73 - 19. Пламен Тенев), 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като (84 - 20. Руси Чернаков), 7. Мартин Райнов (63 - 27. Том), 24. Матеас Делич (27 - 18. Атанас Зехиров), 23. Борислав Цонев (46 - 3. Карлос Охене), 9. Радослав Кирилов (63 - 13. Ерик Почански), 10. Жуниор Мапуку (77 - 11. Денислав Станчев)