Ганайският футболист Самуел Инкоом подписа договор с ПФК Верея. Той е световен шампион от първенството на планетата за юноши до 20 години през 2009 година в Египет. Има 46 мача и 1 гол за представителния тим на Гана, с който стигна до 1/4-финалите на световното първенство през 2010 година в ЮАР.
Самуел Инкоом играе като десен краен защитник. Висок е 179 см и е на 27 години. За последно е носил екипа на турския елитен Анталияспор.
Новото попълнение на Верея започва кариерата си в ганайския Секонди, след което преминава в местния гранд Асанте Котоко. През 2009 година пристига в Европа, след като е привлечен от швейцарския Базел. С този тим за две години записва 43 мача и 1 гол, сред които и две победи над българския ЦСКА в плейофите за Лига Европа през 2009 година.
През 2011 година е продаден на украинския Днипро за 4.5 милиона евро. Украинците го преотстъпват на два пъти – на френския Бастия и на гръцкия Платаниас.
През 2014 година Самуел Инкоом се мести в американската Мейджър Сокър Лига обличайки екипа на Ди Си Юнайтед. Следващата година той отново е в Европа за да защитава цветовете на португалския Боависта. За тима от Порто изиграва 8 мача, а от началото на 2016 година е съотборник на камерунската легенда Самуел Ето`о в турския Анталияспор.
Ръководството и спортно-техническия щаб на ПФК Верея пожелават много успехи на Самуел Инкоом с екипа на клуба.







Частично бедствено положение край Трявна: Ограничават достъпа до района на "ЕМКО"
21 000, 16 000, 7000 евро: Цената да се насладим на "Евровизия" в Бургас (ВИДЕО)
Централна прогноза
Йотова: Имаме невероятен шанс да покажем българското гостоприемство на "Евровизия"
Министър Найденов: Антон Станков остави ярка следа в правния и обществения живот
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Треньорът на Крауфорд: Конър Бен ще нокаутира Райън Гарсия
Махачев: Имам ключовете за лесна победа срещу Гари
Франк Уорън: Битката Фюри – Джошуа трябва да бъде на „Уембли“
ELITE FIGHTING ARENA се завръща с второ издание
С помощта на ИИ се създадоха бактериофаги срещу резистентни бактерии
Здравеопазването с най-голям ръст на наетите с близо 10,8 хил. души за година; Кои области имат най-много лекари и кои най-малко
Нова родилна зала с басейн отваря врати в МБАЛ - Шумен
Безплатни консултации за профилактика на рака на гърдата в София
Коментари
Напиши коментар18:26 | 24 фев 2017 г.
Напиши коментар