Монтана победи с 1:0 като гост Локомотив Горна Оряховица в среща от 22-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение заби Андреас Васев в 5-ата минута, а мачът беше изпълнен със скандални съдийски решения. Още до 10-ата минута по един гол на двата отбора беше отменен – Петър Атанасов за гостите и Софиан Муса за домакините, заради засади.

В средата на второто полувреме ново попадение на Муса не беше зачетено, а в края Жан Амброуз беше изгонен от игра с директен червен картон за удар без топка.

С успеха Монтана събра 12 точки, но продължава да е твърдо на дъното в класирането, докато Локомотив е на 12-та позиция с 19 т.

Монтанци поведоха с ранен гол на Андреас Васев и удържаха аванса си до края. Васев се разписа в 5-а минута след груба грешка в защитата на домакините.

Тимът на Локомотив, който миналата седмица взе точка от Левски на "Герена", опита натиск, но така и не успя да стигне поне до изравнително попадение.

В 47-а минута домакините претендираха за дузпа за игра с ръка, но реферът Валентин Железов подмина ситуацията.

Монтана се бранеше умело, а на моменти атакуваше опасно и в 62-а минута Даниел Генов стреля опасно, но стражът на Локомотив Николай Банков отрази.

В последните 6 минути домакините доиграха в намален състав след червен картон на Жан Амброуз за удар без топка.

Локомотив (Горна Оряховица) - Монтана 0:1

Голмайстор: 0:1 Андреас Васев (5)

Локомотив: Николай Банков, Атанас Фиданин, Мартин Кавдански, Жан Амброуз, Игор Джоман, Дуде Н'Донгала, Рихави Кифуети (64-Владислав Узунов), Меди Фенуш, Николай Христов (64-Мохамед бен Отман), Милен Желев, Софиан Муса

Монтана: Корин Брокс Миид, Блажо Игуманович, Марко Яколич, Диарасуба Бамба, Костадин Дяков, Бирахим Сар, Даниел Гаджев (55-Джордже Ивеля), Андреас Васев, Даниел Генов (81-Антони Иванов), Петър Атанасов (68-Стивън Петков), Сергей Георгиев

Стадион: Градски
Главен съдия: Валентин Железов
Жълти картони: Николай Христов (Локомотив); Бирахим Сар, Блажо Игуманович, Марко Яколич, Костадин Дяков, Асен Георгиев (Монтана)
Червен картон: Жан Амброуз (Локомотив) 84