Лудогорец победи с 1:0 Университатя Крайова в контролна футболна среща, играна днес в Австрия.

Това е трети успех за "орлите" в Австрия, като преди това момчетата на Георги Дерменджиев подчиниха Габала (2:0) и Зенит (1:0), а освен това записаха престижно 1:1 с Олимпиакос.

Днес Дерменджиев заложи на два изцяло различни състава през двете полувремена.

В отбора на румънците пък като титуляр започна българският бранител Апостол Попов, а след почивката на терена се появиха друг българин Радослав Димитров, както и бившият защитник на разградчани Александър Барт.

След равностойно първо полувреме с малко положения пред двете врати Лудогорец заигра по-добре след почивката, особено в последния четвърт час.

В 50-ата минута Натанаел центрира от ляво към точката на дузпата и Джоди Лукоки засече в мрежата, но голът беше отменен заради спорна засада.

Три минути по-късно румънците бяха близо до попадение, но Андрей Иван стреля в напречната греда с шут от 20 метра.

В 82-ата минута Джонатан Кафу можеше да се разпише след разбъркване в наказателното поле на съперника, но ударът му отблизо беше блокиран, а малко по-късно Вандерсон изведе Кафу в ляво в пеналта и той прати топката в мрежата, но и това попадение също беше отменено заради съмнителна засада.

В 86-ата минута Лудогорец все пак стигна до гол. Марселиньо беше препънат в наказателното поле от Стефан Дръгич и бившият играч на Университатя Козмин Моци стреля точно от отсъдената дузпа.

Следващата контрола на разградчани е в събота от 19.00 часа срещу руския Динамо Москва.

Лудогорец - Университатя 1:0
1:0 Козмин Моци 86 д.

Лудогорец: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 32. Пластун, 55. Терзиев, 19. Василев, 10. Кампаняро, 72. Дост, 93. Мисиджан, 11. Кишада, 28. Кешерю, 37. Пауло

Университатя: 12. Каланчеа, 2. Владоя, 18. Попов, 6. Келич, 24. Бричеаг, 8. Матею, 54. Скречиу, 10. Густаво, 22. Балута, 11. Банчу, 9. Иван