Витоша (Бистрица) измъкна 0:0 у дома срещу Пирин в безличен мач от деветия кръг на Първа лига.

През първата част двата тима си размениха по няколко опасни положения, но до попадение не се стигна.

Стефан Христов беше изведен зад защитата на "орлетата", но от малък ъгъл не успя да вкара. Гостите отговориха с опасна ситуация, създадена от Аймен Суда, но вратарят Николай Радев спаси. Най-чистото положение беше за Витоша в 28-ата минута, когато Ратко Мутафчийски стреля над вратата от малкото наказателно поле.

В 54-ата минута Станислав Костов можеше да вкара след пас на Благов, но съперниковия вратар спаси. Десетина минути по-късно нападателят все пак прати топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.

В 69-ата минута Аймен Суда пропусна, уедарът ми мина над вратата.

Четири минути след това Витоша изпусна най-чистото си положение в мача. Китан Василев проби по фланга, подаде към непокрития Цанков, който обаче стреля встрани от вратата. В 86-ата минута пред тима от Бистрица се отвори нова възможност. Василев се озова на стрелкова позиция в наказателното поле. Вратарят на гостите Макенджиев обаче изби атрактивно в корнер.

Новакът в родния елит има само две спечелени точки след 8 изиграни мача. В същото време Прини загуби само едно от досегашните си 4 гостувания, като дори извоюва равенство на терена на шампиона Лудогорец.

ВИТОША (БИСТРИЦА) - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 0:0

ВИТОША: 33. Радев, 4. Узунов, 2. Гочев, 6. Гьонов, 17. Петров (56- Кочилов), 18. Цанков, 15. Мутафчийски, 77. Пеев, 9. Стоянов (69- Василев), 88. Лазаров (86- Амзин), 99. Христов

ПИРИН: 22. Макенджиев, 3. Сандев, 14. Николов, 18. Попев, 21. Башлиев (28- Траянов), 7. Рениа, 24. Костадинов, 10. Суда, 15. Благов, 19. Костов, 99. Кирилов