Берое спечели с минималното 1:0 при гостуването на последния в таблицата Витоша Бистрица в мач от 13-ия кръг на Първа лига.
С успеха старозагорци се изравниха по точки със съгражданите си от Верея и намериха място в топ 6.

Берое поведе с гол на Педро Еуженио в 14-а минута и това попадение се оказа единствено в мача. Португалецът получи топката от Драгош Фирцулеску и точен удар даде преднина на старозагорци.

Витоша имаше само една ситуация да изравни до почивката, но в 39-а минута удар на Георги Амзин бе спасен от вратаря на Берое Душан Перниш.

След почивката домакините плахо опитаха да упражнят натиск, но не създадоха нищо интересно пред вратата на Берое. Кристиян Кочилов стреля от границата на наказателното поле в 74-а минута, но стражът на гостите спаси без проблем. Малко по-късно Стефан Христов отправи удар с глава, но отново в ръцете на Перниш.

Витоша Бистрица - Берое 0:1

Голмайстор: 0:1 Педро Еуженио 14

Витоша: Християн Василев, Петко Цанков, Радко Мутафчийски, Николай Христозов, Румен Гьонов, Кристиян Кочилов, Димитър Панталеев (76-Четин Садула), Георги Амзин (85-Михаил Петров), Стефан Христов, Даниел Пеев, Китан Василев (80-Ангел Стоянов)

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Иван Иванов, Камен Хаджиев, Матеус Леони, Мартин Райнов, Кохей Като, Марко Адамович (51-Карлос Охене), Драгош Фирцулеску (75-Антон Карачанаков), Педро Еуженио (89-Георги Динков), Мартин Камбуров

Стадион: Витоша
Съдия: Неделчо Гаджалов
Жълти картони: Димитър Панталеев, Радко Мутафчийски (Витоша); Мартин Райнов, Карлос Охене (Берое)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=7582770277" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>