Осигурилият си 36-ата шампионска титла на Испания Реал Мадрид разби с 5:0 гостуващия Алавес в среща от 36-ия кръг на Ла Лига. Хората на Карло Анчелоти не оставиха съмнение в превъзходството си и записаха 9-ата поредна победа в шампионата и 30 подред двубой в първенството без поражение.

Така „Лос бланкос“ изравниха най-доброто си постижение за серия без загуба. „Кралете“ регистрираха 30 мача без поражение през сезон 1988/1989.

Домакините не пожалиха съперника си и на стадион „Сантяго Бернабеу“ се разрази истинска шампионска вихрушка. Кошницата на Алавес напълниха Джуд Белингам, Винисиус Жуниор, който се разписа на два пъти, Федерико Валверде и резервата Арда Гюлер.

Англичанинът откри резултата още в 10-ата минута, Винисиус удвои в 27-ата минута, а Феде Валерде вкара за 3:0 в 1-ата минута на добавеното време преди почивката. През второто полувреме Винисиус направи 4:0 в 70-ата минута след втората асистенция на Белингам в мача. Влезлият като смяна Арда Гюлер фиксира крайното 5:0 в 81-ата минута.

Алавес не игра като напълно обречен в Мадрид. Гостите използваха всяка възможност да атакуват. Показателен е фактът, че те отправиха цели 10 удара в очертанията на вратата на Тибо Куртоа.

Така Реал Мадрид събра актив от 93 точки на върха в класирането. Алавес заема 11-ата позиция в таблицата с 42 пункта, като на практика си гарантира мястото в испанския елит и през следващата кампания.

Преди първия съдийски сигнал на Матео Бускетс Реал Мадрид показа шампионския трофей пред феновете на „Сантяго Бернабеу“, а футболистите на Алавес направиха шпалир на играчите на „кралете“.

Хората на Карло Анчелоти притиснаха съперника си още от началото на срещата. Логично още в 10-ата минута топката се озова в мрежата на Хесус Овоно. Кроос центрира към Белингам, който без забавяне с прехвърлящ удар от воле прати топката във вратата – 1:0. Изглеждаше така сякаш той може да е имал намерение да продължи топката към връхлитащия Дани Карвахал.

Домакините продължиха на доминират и така се стигна до 27-ата минута, когато удвоиха. Камавинга нахлу в пеналта  и подаде наготово на Винисиус Жуниор, който прати топката в мрежата – 2:0.

Реал се оттегли в съблекалнята с класическа преднина. В 1-ата минута на добавеното време и Федерико Валверде записа името си сред голмайсторите. Белингам му подаде отлично, а уругваецът със страхотна тупалка матира Овоно – 3:0.

След антракта домакините не изпуснаха инициативата. Реал имаше претенции за дузпа в 54-ата минута, след като Ферлан Менди се свлече в пеналта, но реферът не ги уважи.

Гостите пропиляха най-изгодното си положение 180 секунди по-късно. Янис Хаджи остана сам срещу Тибо Куртоа, но стражът се справи с вещина.

В 70-ата минута Винисиус Жуниор заби втория си гол в мача след перфектно извеждане от Белингам и последвал страховит шут под гредата – 4:0.

Реал не се отпусна и при този резултат. Последва голям пропуск на Родриго.

Все пак усилията на домакините доведоха до още едно попадение във вратата на Овоно. Реализира го Арда Гюлер в 81-ата минута. Турският футболист опъна мрежата, след като кълбото се озова в краката му при блокиран шут на Родриго.

До края Реал не успя да вкара и шести гол в мач, който се превърна в истинско забавление за играчите на Карло Анчелоти.

Реал Мадрид – Алавес 5:0

Голмайстори: 1:0 – Джуд Белингам (10), 2:0 – Винисиус Жуниор (27), 3:0 Федерико Валверде (45+1), 4:0 – Винисиус Жуниор (70), 5:0 – Арда Гюлер (81)

Реал Мадрид: Куртоа; Карвахал, Милитао, Начо, Менди; Кроос, Камавинга, Валверде; Белингам; Винисиус Жуниор, Родриго

Алавес: Овоно; Горосбел, Абкар, Марин, Дуарте; Гевара, Бланко; Ухия, Хаджи, Риоха; Саму