Сасуоло и Милан завършиха 3:3 в мач от 32-ия кръг на Серия А, който се превърна в истински голов трилър. Андреа Пинамонти и Арманд Лауриенте на два пъти бяха точни за "неровердите", а за гостите вкараха Рафаел Леао, Лука Йович и Ноа Окафор. Две попадения на Самуел Чуквуезе пък бяха отменени заради засади.

С равенството Милан запази преднината си от 6 точки пред третия Ювентус, докато Сасуоло остава в зоната на изпадащите - на 19-то място с 26 точки, но само на една от спасителната 17-та позиция, която се заема от Фрозиноне.

Домакините откриха резулата още в 4-ата минута. Кристиан Волпато проби отдясно и центрира към Кристиан Торствед. Норвежецът чукна с пета топката към Андреа Пинамонти, който с хубав ножичен удар не остави никакви шансове на Марко Спортиело.

Малко след това последва нова добра възможност за "неровердите", но Арманд Лауриенте намери мрежата на Милан, но от външната страна. Гостите пък отговориха с опасен шут на Тео Ернандес, профучал покрай вратата на Андреа Консили.

В 10-ата минута Сасуоло шокира гранда за втори път. Лауриенте напредна добре и се озова очи в очи с Спортиело. Французинът стреля, а вратарят изби. Топката обаче отново попадна в Лауриенте и той бе точен при добавката - 2:0.

"Росонерите" опитаха да реагират светкавично, но Консили спаси удар с глава на Малик Тиау. Малко след това Чуквуезе успя да се разпише, но попадението му бе отменено заради засада, като това решение бе потвърдено и от ВАР.

По-активната игра на Милан все пак даде резултат. В 20-ата минута Леао получи топката в наказателното поле, финтира защитник на домакините и с хубав удар с десния крак се разписа в трети пореден мач от първенството.

Темпото в мача продължи да бъде много високо и положенията не спираха. Четири минути след гола на Леао, Кристиан Волпато от домакините стреля опасно от дистанция, но Спортиело спаси.

В 36-ата минута след корнер последва опасно разбъркване пред вратата на Милан, а Спортиело трябваше да избива топката от връхлитащ футболист на домакините и имаше късмет, че тя не влетя в мрежата му.

В самия край на полувремето гостите можеха да изравнят, но Консили отрази два мощни удара на Алесандро Флоренци и Тео Ернандес, а минутка по-късно отново французинът стреля опасно, но неточно.

Втората част също започна като първата - с по-активна игра на Сасуоло. Домакините се възползваха от грешките в защитата на Милан и успяха да вкарат ново попадение.

В 53-тата минута Лауриенте получи добър пас в наказателното поле от резервата Грегоар Дефрел и с хубав удар с десния крак реализира втория си гол в мача за 3:1. Стефано Пиоли предприе тройна смяна, като пусна в игра Оливие Жиру, Тижани Райндерс и Матео Габия.

Промените оказаха положително влияние за Милан и гостите отново успяха да намалят резултата. В 59-ата минута Леао проби опасно отляво и опита центиране, което се получи като удар. Консили не реагира добре и изби топката в краката на Лука Йович, който без проблем реализира.

По-активната игра на Милан продължи. Опасен удар с глава на Жиру премина над гредата. В 63-тата минута Чуквуезе де разписа с хубав диагонален удар, но попадението му, също както през първото полувреме, бе отменено заради засада. Петнадесетина минути по-късно Консили направи ново страхотно спасяване, отразявайки опасен удар на резервата Кристиан Пулишич.

Милан не се предаде и продължи да натиска. Така се стигна до 84-ата минута, когато след изпълнение на корнер топката бе насочена с глава от Жиру към Габия, който пък отклони за друта резерва - Ноа Окафор, а швейцарският нападател от непосредствена близост изравни за 3:3.

Веднага след това "росонерите" можеха и да поведат, когато Пулишич проби опасно и подаде към Жиру, който от удобна позиция стреля над вратата.

Сасуоло - Милан  3:3

Голмайстори: 1:0 Пинамонти (4), 2:0 Лауриенте (10), 2:1 Леао (20), 3:1 Лауриенте (53), 3:2 Йович (59), 3:3 Окафор (84)

Сасуоло: Консили, Толян, Ерлич, Ферари, Вити, Обианг, Болока, Волпато, Торствед, Лауриенте, Пинамонти

Милан: Спортиело, Флоренци, Кяер, Тиау, Ернандес, Адли, Муса, Чуквуезе, Лофтъс-Чийк, Леао, Йович