Колумбия тресна с 1:0 Испания в контрола, проведена на „Лондон Стейдиъм“ в Лондон. Така колумбийците сложиха край на победната серия на „Ла Фурия Роха“.

Успехът за латиноамериканците донесе Даниел Муньос. Той се разписа в 61-ата минута след асистенция на Луис Диас.

По този начин колумбийците вече не познават вкуса на поражението в 20 поредни срещи. Същевременно те сложиха край на поредицата от 6 поредни победи на Испания. Иберийците нямаха загуба в 11 последователни срещи.

Испания ще играе контрола с Бразилия след 3 дни като част от подготовката си за участието на Евро 2024.

Като цяло испанците не се представиха на високо ниво. Първия точен удар в срещата обаче бе на тяхната сметка. Варгас обаче се справи с изстреля на Грималдо. След това и Мерино не успя да порази колумбийската врата.

В 21-ата минута колумбийците пропуснаха чрез Касиера. Преди почивката Рая спаси и тупалка на Ариас.

Малко след антракта Мората блесна с голям пропуск. Той стреля от воле, но вратарят се справи.

След час игра Колумбия излезе напред в резултата. Луис Диас направи отличен рейд отдясно и намери Даниел Муньос, който матира стража на Ла Фурия – 0:1.

В 70-ата минута Педро Поро бе близо до изравняването, но шутът му премина на сантименти от вратата на латиноамериканците.

Малко преди края Муньос пропусна шанс да вкара втори гол за Колумбия, но за късмет Ремиро успя да го блокира.

Испания – Колумбия 0:1

Голмайстори: 0:1 – Даниел Муньос (61)

Испания: 1. Давид Рая, 2. Алехандро Грималдо, 14. Аймерик Лапорт, 25. Дани Вивиан, 24. Педро Поро, 4. Мартин Зубименди, 6. Микел Мерино, 21. Микел Оярсабал, 16. Пабло Сарабия, 12. Хоселу, 9. Жерард Морено

Колумбия: 12. Камило Варгас, 3. Йон Лукуми, 17. Йохан Мохика, 21. Даниел Муньос, 5. Кевин Кастаньо, 8. Хорхе Караскал, 26. Густаво Пуерта, 10. Хамес Родригес, 11. Йон Ариас, 7. Луис Диас, 18. Матео Касиера