Голдън Стейт Уориърс загуби нов мач в НБА и след 110:114 срещу Минесота, мястото на тима в плей-ин зоната е сериозно застрашено.

Войните са с баланс 36-34, но Хюстън, който е в серия от 8 поредни успеха, вече е съвсем близо – с 35-35 и битката до края на сезона ще бъде оспорвана.

Срещу Вълците Уориърс поведоха с 12 точки през първото полувреме, но след почивката Стеф Къри, който вкара 31, остана неочаквано дълго на пейката в третата и четвъртата част и домакините преобърнаха нещата.

Стеф пропусна опит отдалеч за равенството в края, а домакините стигнаха до успеха след 21 тройки от 40 опита. Антъни Едуардс вкара 3 важни наказателни в последните секунди, за да запази триумфа. Стив Кър все пак остана доволен.

„Показахме подобрение в усилията, отдадеността и енергията си, така че ако играем по този начин в оставащите мачове вярвам, че ще бъдем в добра позиция“ заяви той.

Минесота подобри баланса си до 49-22 и продължава борбата с Денвър и Оклахома Сити за първото място на Запад.

Останалите резултати: Детройт – Ню Орлиънс 101:114, ЛА Клипърс – Филаделфия 107:121, Маями  - Кливланд 121:84, Милуоки – Оклахома Сити 118:93, ЛА Лейкърс – Индиана 150:145 (най-резултатен мач за Езерняците от 37 години насам).