Сакраменто Кингс яде голям бой вкъщи от Далас Маверикс с 96:132 (28:31, 25:27, 23:38, 20:36) в мач от НБА.

Александър Везенков за пореден път остана извън състава на „кралете“, пише Блиц.

Двубоят беше нещо като дерби, тъй като преди началото му двата отбора имаха изравнени показатели в битката за шестото място в Западната конференция– по 42 победи и 29 загуби. Въпросната позиция в крайното класиране праща отбора директно в плейофите.

Лука Дончич имаше основна роля за успеха на гостите. Словенецът за пореден път блесна с дабъл-дабъл от 28 точки, 11 борби и 6 асистенции. Другата звезда на Маверикс - Кайри Ървинг, добави още 24 точки, а с 22 завърши Тим Хардауей.

За Сакраменто нямаше нито един играч, който да мине границата от 20 точки. Най-резултатен бе Ди'Арън Фокс с 18, Кайлър Мъри вкара 17, а Домантас Сабонис се отчете с вече традиционния си дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби.

Като цяло домакините не се представиха на висота и напълно заслужено загубиха с толкова огромна разлика – 36 точки.

Далас натисна газта в третата и особено в четвъртата четвърт. Именно тогава Дончич и компания дръпнаха много в резултата.