Без ЛеБрон Джеймс ЛА Лейкърс записа голяма победа, след като надви Милуоки като гост със 128:124 след 2 продължения в страхотен трилър.

Краля пропусна мача заради болки в глезена, а в негово отсъствие Антъни Дейвис бе на паркета 52 минути и записа 34 точки и 23 борби, но Остин Рийвс бе сякаш още по-важен.

Гардът се отчете с втория трипъл-дабъл в кариерата си, приключвайки с 29 точки, 14 борби и 10 асистенции, а Езерняците наваксаха забележителните 19 точки пасив в последната четвърт.

Янис Антетокумпо завърши с 29 точки и 21 борби за Елените, но пропусна два наказателни при 3 точки пасив в края на вторите допълнителни минути и гостите изъкнаха успеха, за да подобрят баланса си до 40-32 и да продължат битката за топ 6.

Калифорнийци не бяха водили до средата на първото продължение, като и в него, и в редовното време преди това, стигаха до равенството след наказателни удари, показвайки страхотен характер.

В другите два мача от деня Голдън Стейт срази Маями със 112:93 като гост, след като Клей Томпсън се завърна сред титулярите и вкара 28 точки, а Оклахома Сити победи Ню Орлиънс като гост със 119:112.