Олимпийската вицешампионка от Рио де Жанейро 2016 Мирела Демирева се класира на третото място на специализирания турнир за скок височина в зала в Банска Бистрица (Словакия).

34-годишната българка изравни личния си рекорд за годината със 1.93 метра. Пред нея са Ангелина Топич (Сърбия) с 1.97 и Миа Апостолаки (Словения) с 1.95.

Демирева нямаше проблеми до 1.90 и превзе 1.93 от втори опит, след което не успя на 1.95 метра. В събота българската стана балканска шампионка в Истанбул с 1.89 метра.

Междувременно, атлетка номер 1 на България Пламена Миткова завърши четвърта на скока дължина на международния турнир по лека атлетика в зала в сръбската столица Белград.

Миткова постигна 6.48 в най-добрия си опит, но имаше проблеми с разбега и започна с два фаула. В третия опит скочи 6.18 и в четвъртия направи най-силния си скок, а в шестия постигна 6.28.

Шампионка стана Лариса Япичино (Италия) с 6.68 метра.

Във финала на 60 метра с препятствия Станислав Станков е шести със 7.92 секунди, а победител е Енцо Дизел (Австрия) със 7.72

Най-добрият български атлет в скока на дължина Божидар Саръбоюков се нареди на шесто място на същия турнир.

19-годишният атлет от Харманли постигна 7.66 метра в третия опит след два фаула. Последваха отново два неуспешни скока и опит от 7.25 в последния.