Българските национали по лека атлетика приключиха Балканиадата в Истанбул с четири медала - златен, сребърен и два бронзови. Мирела Демирева взе балканската титла в скока на височина. Иво Балабанов е вицешампион на 3000 метра, а Божидар Саръбоюков и Пламена Миткова взеха бронзовите отличия в скока на дължина.

Станислав Станков завърши на четвърто място в бягането на 60 метра с препятствия на Балканиадата по лека атлетика за мъже и за жени в зала в Истанбул (Турция).

Българинът финишира с време 7.87 секунди. Победител стана Филип Якоб Демшар (Словения) със 7.70 секунди, следван от Микдат Севлер (Турция) със 7.74 и Алин Йонут Антон (Румъния) със 7.77 секунди.

Другият българин в тази дисциплина Александър Евтимов завърши на 12-о място с 8.09 секунди.

В тройния скок при мъжете Лъчезар Вълчев завърши на седма позиция с 15.89 метра, а Димитър Ташев е девети с 15.57. Балканската титла взе представителят на Турция Джан Йозюпек с 16.48 метра.

На 60 метра с препятствия при жените хърватката Миа Уайлд спечели втори сребърен медал, след този на 60 метра, с 8.13 секунди. Тя бе изпреварена от словенката Ника Глонарич, завършила за 8.08 секунди. Третото място зае представителката на Сърбия Аня Лукич с 8.16.

Албанката Луиза Гега прибави втора титла от шампионата, като спечели бягането на 3000 м с 9:07.03 мин. Преди това тя триумфира и на 1500 м с 4:15.84 мин.

В овчарския скок при жените шампионка стана украинката Яна Гладичук с 4.40 метра, а при мъжете златото взе  представителят на Гърция Йоанис Ризос с 5.40 метра.

При щафетите на 4 по 400 метра триумфираха домакините от Турция с 3:46.80 минути при жените и с 3:12.09 минути при мъжете.