Интригата в Примера дивисион се запазва с пълна сила, след като Атлетико Мадрид постигна минимална победа с 1:0 над Малага на своя "Висенте Калдерон". Това стана в среща от 35-ия кръг на Ла Лига.

Благодарение на спечелените три точки "дюшекчиите" оглавиха класирането, макар и може би временно. Тимът е на върха с 82 точки, но има мач повече от Барселона, чийто тим в момента е на третата позиция преди днешния си мач с актив от 79 точки.

Единственото попадение в мача на мадридчани бе дело на Корея в 82-ата минута.

След като Реал Мадрид успя да престои два часа на върха, сега и Атлетико ще има този лукс, но тепърва предстои да се види, дали и Барса ще победи в мача си тази вечер.

Отборът на Диего Симеоне отново не показа привлекателен футбол, но определено тимът демонстрира, че има повече класа от своя противник и заслужено стигна до трите точки.

В 14-ата минута Облак успя да спаси отбора си след коварен удар на Чоп, а малко след това пък и Атлетико имаше много добър шанс, но Гризман от близка дистанция не успя да нацели вратата.

Секунди преди почивката домакините се спасиха от попадение, след като Очоа отрази много добър удар на Караско.

Мадридчани значително вдигнаха оборотите през второто полувреме и в 62-ата минута стигнаха до така желаното попадение.

Корея преодоля двама противникови играчи и стреля от известна дистанция, като топката се отклони в противников футболист и влезе във вратата.

Гризман имаше шанс да удвои, но ударът му с глава премина над вратата.

Десетина минути преди края на мача пък Корея можеше да вкара втори гол, но ударът му бе доста неточен, макар че преди това направи впечатляващ пробив през няколко противникови бранители.

АТЛЕТИКО МАДРИД - МАЛАГА 1:0
1:0 Корея 62

АТЛЕТИКО МАДРИД: Облак, Хуанфран, Луис, Хименес, Ернандес, Габи, Саул, Коке, Караско (57 - Корея), Торес, Гризман (66 - Фернандес)

МАЛАГА: Очоа, Торес, Уелигтон, Росалес, Албентоса, Камачо, Ресио, Форналс (62 - Аньор), Чоп (77 - Санта Круз), Чарлс, Хорта (59 - Кастро)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/YB3HRUUzJ0Q" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>