Атлетико Мадрид пропусна възможност да заеме трето място в испанското първенство по футбол, след като завърши наравно 0:0 срещу Еспаньол в последен мач от съботната програма. След 14 кръга Атлетико се намира на четвърто място с 27 точки и две изоставане от Севиля, докато Барселона е втори с 28, а Реал Мадрид води с 34.

Отборът на Диего Симеоне се опита да се възползва от грешката на Севиля срещу Гранада и равенството в испанското "класико", но не само не успя да преодолее упоритата защита на Еспаньол, а и се нуждаеше от две спасявания на Ян Облак, за да не загуби мача.

Антоан Гризман пропусна единствения шанс за гол за домакините през първото полувреме, а воденият от Кике Санчес Флорес тим на Еспаньол почти поведе малко преди почивката. Облак обаче направи ключово спасяване след удар на Морено.

По подобен начин започна и втората част, като Папе Диоп засече центриране от корнер на Пабло Пиати и беше много близо до гол, но Диего Годин успя да изчисти топката. Последва и най-чистото положение в мача, при което Морено изведе Баптистао сам срещу Облак, но стражът спаси и този удар.

Атлетико владееше повече топката и в последните 30 минути натисна своите съперници, но така и не стигна до гол. Лопес улови удар на Габи от около 25 метра и с това се изчерпаха положенията в полза на домакините.