Звездата на Барселона Лео Меси отпадна от групата за тазвечершното гостуване на Атлетик Билбао в първи мач от 1/4-финалите за Купата на Испания.

Треньорът на каталунците Луис Енрике заяви на пресконференцията преди срещата, че петкратният носител на Златната топка не е контузен, но явно е решил да му даде почивка. Меси беше сменен на полувремето при победата с 6:0 над баските в мача от Примера дивисион заради мускулен дискомфорт.

Голмайсторът на Барса Луис Суарес също пропуска гостуването на "Сан Мамес", тъй като е наказан. Аут за европейския клубен шампион са още контузените Жорди Алба, Жереми Матийо и Рафиня. Вратарят Клаудио Браво също не попадна в групата на Енрике.

Първият мач между двата отбора е тази вечер от 22:00 часа наше време, а реваншът на "Ноу Камп" е след седмица.