Барселона спечели много трудно гостуването си на Виляреал с 2:0. Каталунците решиха всичко с голове през второто полувреме, когато домакините бяха с човек по-малко заради червения картон на Раба в 60-та минута.

Луис Суарес даде аванс на каталунците в 72-та минута, а десет по-късно Лионел Меси довърши домакините с втори гол. Това бе 525-ти гол на Меси в официални мачове на Барселона, с което изравни постижението на великия Герд Мюлер за попадения за един клуб.

По-важното обаче бе, че Барса спечели трите точки и продължава без загуба на върха в класирането с актив от 39. Втори е Валенсия с 34, пред Атлетико Мадрид с 33. Големият противник на каталунците Реал Мадрид е 4-ти с 8 точки по-малко.

Мачът можеше да започне по перфектен начин за Барса, след като още в 4-та минута Жерард Пике стреля в гредата, след като засече с глава центриране от ъглов удар. В 11-та минута пък домакините бяха порязани сериозно, след като Роберто Сориано бе изведен сам срещу Тер Стеген, но страничният рефер вдигна спорна засада.

Напористият Сориано бе близо до гол и в 16-та минута, когато ударът му бе отразен от Тер Стеген. Барса отговори с прекрасно изпълнен свободен удар от Лео Меси, който бе отразен от Асенхо. До края на полувремето и двата отбора имаха своите шансове за гол, но така и не успяха да реализират.

Равностойната игра продължи и през втората част, а в 58-та минута резервата Пако Алкасер можеше да вкара с първото си докосване. Нападателят се размина на сантиметри от това да засече прострелно центриране на Жорди Алба от лявото крило. Секунди по-късно Алба достави прекрасна топка и на Лео Меси, чийто удар мина буквално на сантиметри от страничната греда.

Двубоят бе решен в 60-та минута, когато Раба влезе много грубо с бутоните напред при единоборство със Серхио Бускетс. Главният рефер бе категоричен - директен червен картон за полузащитника на Виляреал.

Барса се възползва от численото си превъзходство и малко по-късно поведе. В 72-та Луис Суарес и Пако Алкасер матираха защитата на домакините с тройно подаване, след което Суарес финтира Асенхо и на празна врата вкара за 1:0.

Стражът на Барса също имаше своите ключови намеси, след като в 76-та минута спаси опасен далечен удар на Тригерос, а малко след това се намеси подобаващо и след слаб изстрел с глава.

Лео Меси реши всичко в 83-та минута. Виктор Руис сгреши при изнасянето на топката, подаването му бе пресечено от Бускетс, който само достави топката на Лео. Последва изящно движение на аржентинеца, с което направи за смях двама защитници на Виляреал, а след това хладнокръвно вкара за 2:0.

Виляреал - Барселона 0:2

0:1 Луис Суарес 72’

0:2 Лионел Меси 83’

Виляреал: Асенхо, Гаспар, Алваро, Руис, Коста, Сориано (64 - Рукавина), Ернандес, Семедо (46 - Кастийехо), Тригерос, Раба, Бакамбу

Барселона: Тер Стеген, Албам Вермаелен, Пике, Роберто, Паулиньо (68 - Видал), Бускетс (86 - Гомес), Ракитич, Д. Суарес (58 - Алкасер), Меси, Л. Суарес

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/R9_hKhf0TDo" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>