Баскетболистите на Испания все пак завършиха с медал европейското първенство. В малкия финал иберийците биха Хърватия с 92:66 и приключиха трети, взимайки бронза.

Мачът бе сравнително равностоен за около 17-18 минути, след което испанците се откъснаха и до края не погледнаха назад. Хърватите приключват 4-и и не успяха да спечелят първия си медал от 1995 година.

Испанците по традиция стартираха силно и набързо поведоха с 10:2. Хърватите се поокопитиха и се приближиха до 16:17 след силна игра на Боян Богданович и тройка на Дамян Рудеж. С 3 точки на Серхио Юл обаче иберийците все пак водеха с 23:18 след 10 минути, като бяха вкарали 4 тройки.

В средата на втората четвърт обаче хърватите успяха дори да излязат напред при 28:27 след 2 поредни тройки на Богданович. Серхио Юл обаче спря възхода на съперника с 5 бързи точки, а след като вкара тройка със сирената преднината на испанците на почивката бе солидна – 47:36.

Балканският тим вкара първите 4 точки след подновяването на играта, но Ла Фурия отговори със 7 поред и вдигна разликата до 54:40, като Серхио Юл отбеляза 5-ата си тройка в мача.

Това се оказа и решаващият момент, защото до края хърватите не успяха да се възстановят. Те губеха с 48:63 преди проследните 10 минути, в които разликата набързо се вдигна до 20 точки и всичко приключи.

Серхио Юл приключи с 21 точки за победителите, Марк Гасол добави 17, а Виктор Клавер се отчете с 16. За Хърватия Богданович реализира 22, но едва 3 от тях бяха през второто полувреме.